Kompletní instalatérské práce
nejen pro Plzeň a okolí

Vodoinstalace, Plzeň a okolí

 

Již od roku 1992 realizujeme kompletní voinstalatérské práce od dodávky materiálu až po záruční i pozáruční servis.

 

Vodoinstalace

 

Provádíme kompletní realizace zdravotně technických instalací, montáže, výměny i opravy vodovodů a kanalizace. Dále také výměny stoupaček, vodovodního řádu nebo instalace čerpadel do vrtů a studní. Provádíme také osazení či výměny zařizovacích předmětů, tedy například vodovodních baterií, připojujeme pračky a myčky.

 

Při vodoinstalatérských pracích využíváme moderní materály, nabízíme rozvody vnitřního vodovodu z plastových trubních systémů nebo je možné použít měděné potrubí spojované lisováním, pájeným na měkko.

 

Před montáží vodoinstalace je potřeba zvážit okolnosti ohledně zdroje vody, jejího využití a způsobu jejího ohřevu. Způsobů instalace je mnoho. Vnitřní vodovod může být jednotný nebo oddílný. Vnitřní vodovod obsahuje potrubí ležatá, stoupací, připojovací a příp. cirkulační.
Materiály používané pro vodovody představují tlakové litinové trubky, ocelové trubky závitové, svařované, trubky měděné, plastové a skleněné. V současné době ve výstavbě převažuje použití plastových trubek. I přes o něco vyšší pořizovací náklady oproti rozvodům z ocelových trubek jsou systémy navržené z plastů provozně ekonomičtější, neboť značně omezují následné náklady na opravy a rekonstrukce. Z hlediska použitelnosti je vhodné navržení jednotného systému pro studenou vodu i TUV. Použití plastových trubek je nejběžnější. Ostatní v úvahu přicházející materiály se ve výstavbě v ČR vyskytují pouze zřídka.

 

Vždy po skončení montáže provádíme tlakovou zkoušku těsnosti potrubí o jejímž výsledku obdržíte protokol, který bývá například v případě novostaveb vyžadován ke kolaudaci.

Otakar Vojáček

Božkovské náměstí 1

326 00 Plzeň

 

tel: +420 602 406 842

tel: +420 377 455 114

 

email: OtakarVojacek@seznam.cz

web: www.OtakarVojacek.cz
Kontaktujte nás:

Jméno:
Email:

Vepište číslici třináct: